Akreditovani program obuke „Vođenje slučaja u socijalnoj zaštiti“ prvi je program ove vrste osmišljen i realizovan od strane nacionalnih stručnjaka sa dugogodišnjim iskustvom u oblasti socijalne i dječje zaštite. Obuka je koncipirana kao četvorodnevni trening u efektivnom trajanju od 28 sati.
Obuka je održana od 15. do 18. aprila 2024. godine u sali Zavoda za socijalnu i dječju zaštitu. Obuku je pohađalo i uspješno završilo 14 učesnika/učesnica različitih stručnih profila.
Opšti cilj obuke je unapređenje kompetencija stručnih radnika/radnica za kvalitetnu primjenu metodologije vođenja slučaja u radu sa različitim korisnicima/korisnicama. Poseban fokus stavljen je na razvoj vještina važnih za etičku i refleksivnu praksu, te na vještine motivisanje nedobrovoljnih korisnika/korisnica.
Učesnici/učesnice obuke su iskazali veliko interesovanje za prezentovane sadržaje i aktivno su participirali u svim segmentima rada. Atmosfera u grupi je bila pozitivna, podržavajuća, podsticajna za razmjenu znanja i iskustava. Dodatnoj dinamici, kvalitetu interakcije i bogatstvu mogućnosti za promišljanje i produbljeno razumijevanje tema, doprinijela je raznolikost iskustava učesnika/učesnica, među kojima je bilo kako iskusnih stručnih radnika/radnica tako i onih koji su na početku svoje profesionalne karijere.
Obuku je realizovao trenerski tim koji su činili: Emrah Jefkaj, dipl. psiholog i sistemski porodični psihoterapeut; Vesna Minić, magistrica psihologije i sistemska porodična savjetnica i Jasna Đuričić, dipl. psihološkinja/master i sistemska porodična savjetnica, koja je i autor programa obuke.